اخبار

نشست نماینده مردم شهرستانهای ماهنشان و ایجرود در مجلس با مدیر عامل آبفار استان زنجان

نویسنده: روابط عمومی/چهارشنبه, 20 تیر,1397/دسته ها: جدیدترین اخبار

رتبه بندی این مطلب:
5/0
نشست نماینده مردم شهرستانهای ماهنشان و ایجرود در مجلس با مدیر عامل آبفار استان زنجان

مرتضی خاتمی نماينده مردم شهرستان‌هاي ماهنشان و ایجرود در مجلس شوراي اسلامي با مدیر عامل، اعضای هیئت مدیره، معاونین و مدیران امور شرکت آب و فاضلاب روستایی استان زنجان دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومي شرکت آب و فاضلاب روستایی استان زنجان، در اين ديدار خاتمی ضمن تقدیر و تشکر از مديرعامل شركت آبفار استان زنجان ابراز اميدواري كرد كه با تعامل سازنده مديران و نمايندگان مجلس مسير توسعه استان تسريع گردد.

وی با اشاره به اینکه ما امروز نیازمند پررونق کردن روستاها هستیم، گفت: خالی شدن روستاها از جمعیت دلایل متعددی دارد که یکی از این دلایل مربوط به آب است که در صورت عدم حل کمبود و نبود آب شرب در روستاها شاهد شکوفایی در روستاها نخواهیم بود.

این مقام مسئول افزود: در شرایط فعلی اقتصاد کشور و با توجه به وضعیت آب خدمت رسانی و تلاش برای تهیه آب شرب سالم و با کیفیت و در اختیار روستاییان قرار دادن به منزله جهاد می باشد.

خاتمی همچنین به رفع مشکلات حقوق و مزایای آبداران اشاره کرد و افزود: حق الزحمه ی آبداران باید به موقع پرداخت گردد تا آنها با انگیزه بیشتری به فعالیت خود را در این زمینه ادامه دهند زیرا آبداران بازوان اصلی شرکت های آبفار می باشند.

در ادامه اين نشست رضا کابلی مدير عامل شركت آبفار استان با تشريح عملكرد شركت آبفار را فرسودگی تاسیسات آبرسانی در سطح روستاها، اختلاف فاحش بین قیمت تمام شده و قیمت فروش آب، عدم وجود تناسب اعتبارات تعیین شده با نیازهای واقعی روستا، افت شدید سطح آب های زیرزمینی و سطحی، عدم پرداخت آب بهاء مصرفی از سوی مشترکین و ... را از عمده مشکلات شرکت آبفار برشمرد.

 وي با بيان اينكه نمايندگان مجلس در جذب اعتبارات بيشتر تاثيرگذار بوده و بر همين اساس مي توانند ياري دهنده آبفار استان در مسير پيشرفت و توسعه باشند، افزود: اختصاص ردیف ملی با عنوان نگهداری، اصلاح و بازسازی تاسیسات آبرسانی روستایی، معافیت شرکت های آبفار از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده، اختصاص حداقل 30درصد از مالیات بر ارزش افزوده پرداختی به دهیاری ها در جهت بازسازی تاسیسات آبرسانی و ... می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات پیشروی شرکت های آبفار باشد.

لازم به ذکر است در این نشست یکروزه، نماینده مردم شهرستان های ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی ضمن بازدید از شرکت آبفار استان با کارکنان نیز دیدار کرد.

Print

تعداد نمایش ها (1373)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان