اخبار

با مشارکت خیرین آب به روستای " نجم الشیخان " زندگی دوباره بخشید

نویسنده: روابط عمومی/پنجشنبه, 03 خرداد,1397/دسته ها: جدیدترین اخبار

رتبه بندی این مطلب:
5/0
با مشارکت خیرین آب به روستای " نجم الشیخان " زندگی دوباره بخشید

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان زنجان، پروژه مشارکتی روستای نجم الشیخان از توابع شهرستان ایجرود با حضور فرماندار شهرستان ایجرود، معاونت مهندسی و توسعه شرکت آبفار، مدیر امور آبفار شهرستان، بخشدار و مسئولین استانی و شهرستانی در روز 2 خرداد سال جاری به بهره برداری رسید.

حبیب سهرابی با اعلام خبر فوق گفت : روستای نجم الشیخان از توابع بخش حلب شهرستان ایجرود با همکاری دهیاری، خیر آبرسان و شرکت آب و فاضلاب روستایی استان زنجان از کمبود آب شرب سالم رهایی یافت.

مدیر امور آبفار شهرستان ایجرود افزود: روستای نجم الشیخان با 33 خانوار و 107 نفر جمعیت از روستاهای تحت پوشش شرکت آبفار می باشد که به دلیل خشکسالی های متوالی سال های اخیر و کاهش آب های زیرزمینی از کمبود آب رنج می برد که با اتمام پروژه مذکور در حال حاضر کمبود آب شرب روستا مرتفع گردیده است.

 وی اقدامات انجام شده در این طرح را حفر یک فقره چاه عمیق و ایجاد خط انتقال با مشارکت اهالی روستا و نصب سیستم انرژی خورشیدی توسط دهیاری و یک خیر آبرسان اعلام کرد .

حبیب سهرابی اظهار داشت: بهسازی و احداث 3 کیلومتر شبکه توزیع نیز با اعتباری بالغ بر 125 میلیون تومان از محل اعتبارات عمرانی شرکت آبفار استان انجام گرفته است.

این مقام مسئول هدف از استفاده سیستم انرژی خورشیدی در این پروژه را بهره مندی از انرژی پاک عنوان کرد و تصریح نمود: در استفاده از برق نیروگاهها که با سوخت فسیلی صورت می گیرد علاوه بر آلودگی هوا منجر به اتلاف انرزی نیز می شود.

مدیر امور آبفار شهرستان ایجرود افزود: در روستای نجم الشیخان به دلیل استفاده از انرژی خورشیدی در هزینه های پست برق، برق رسانی و تملک زمین صرفه جویی صورت گرفته است.

 

Print

تعداد نمایش ها (1880)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان