اخبار

طی سال آینده اتفاق می‌افتد؛ اجرای 200 پروژه در روستاهای استان / خروج 60 روستای استان از بحران آب

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان زنجان گفت: شرکت آب و فاضلاب روستایی استان زنجان جهت تامین آب شرب لازم و نیز خروج از بحران آب در روستا‌های تحت پوشش و فاقد تاسیسات در سال آینده در بیش از 200 روستا پروژه عمرانی خواهد داشت.

نویسنده: روابط عمومی/شنبه, 19 اسفند,1396/دسته ها: جدیدترین اخبار, مهمترین اخبار

رتبه بندی این مطلب:
5/0
طی سال آینده اتفاق می‌افتد؛  اجرای 200 پروژه در روستاهای استان / خروج 60 روستای استان  از بحران آب

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفار استان زنجان، رضا کابلی با اشاره به تداوم خشکسالی و کاهش منابع آب‌های زیرزمینی و سطحی تصریح کرد: با توجه به فرسودگی و عدم وجود تاسیسات آب رسانی در برخی از روستاها و با پیگیری‌های صورت گرفته از محل اعتبارات ملی و استانی، در بیش از 200 روستای استان از ابتدای سال آینده عملیات عمرانی احداث و بازسازی تاسیسات آبرسانی آغاز می گردد.

وی افزود: با انجام این طرح های آبرسانی بیش از 60 روستا از بحران تامین آب خارج خواهد شد.

این مقام مسئول با اشاره به افزایش اعتبارات ملی شرکت آبفار استان گفت: با تلاش‌های صورت گرفته جهت ایجاد تاسیسات آبرسانی، اعتبارات ملی آبفار استان زنجان از مبلغ 105 میلیارد و 774 میلیون ریال به مبلغ 296 میلیارد و 896 میلیون ریال افزایش پیدا کرد.

کابلی ادامه داد: همچنین از محل اعتبارات توسعه بانک توسعه اسلامی جهت ایجاد تاسیسات جمع آوری و تصفیه فاضلاب مبلغ 123 میلیارد ریال تامین گردیده است.

وی خاطر نشان کرد: برای 100 روستا از محل اعتبارات مجتمع ها، 53 روستا از محل اعتبارات تک روستایی اولویت دار و همچنین 58 روستا از محل اعتبارات استانی تامین اعتبار صورت پذیرفته که در صورت تخصیص  اعتبار‌های لازم شاهد کاهش چشمگیر مشکلات تامین و توزیع آب شرب سالم و بهداشتی در سطح روستا‌های استان خواهیم بود.

Print

تعداد نمایش ها (2246)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان